Skip to main content

Поширені міфи про прийом антибіотиків

Згідно з даними Центру громадського здоровʼя, майже 64% українців помилково вважають, що від гострих вірусних інфекційних захворювань та застуди можна вилікуватися антибіотиками, та купують їх без призначення лікаря. Такі хибні міркування призводять до того, що бактерії набувають стійкості до лікування, відповідно процес лікування від них стає довше та складніше. 

Чи дійсно ви впевнені в тому, який антибіотик вам потрібен? Чи ефективно купувати антибіотики після онлайн-консультації? Відповіді на ці та інші питання – шукайте у розʼясненні МОЗ

  • Міф 1: Я знаю, який антибіотик мені потрібен, саме тому можу самостійно його придбати, без консультації лікаря

Правда: Підібрати коректну та безпечну антибіотикотерапію може виключно лікар, керуючись відповідними протоколами лікування та за необхідності – результатами лабораторних досліджень. Пацієнт не має необхідних знань та компетенції для того, щоби визначити, яку саме інфекцію необхідно лікувати.  Памʼятайте: самолікування – пережиток минулого. Якщо ви захворіли – зверніться до свого сімейного лікаря!

  • Міф 2: Антибіотики можна отримати і після онлайн-консультації з лікарем

Правда: Вживати антибіотики без клінічно підтверджених для цього підстав не лише неефективно, але й небезпечно. Лише лікар на огляді та на підставі відповідних досліджень, протоколів та алгоритмів вирішує потрібен вам антибіотик чи ні. Щобільше – це порушення чинних вимог законодавства. Дбайте про своє здоровʼя!

  • Міф 3: Антибіотики можна вживати при ознаках вірусного чи застудного захворювання

Правда: Антибіотики діють виключно на бактерії, що спричиняють інфекційні захворювання, та вони зовсім неефективні у боротьбі з вірусними хворобами. Втім, навіть якщо у вас дійсно є бактеріальна інфекція, ви не зможете самостійно визначити, який саме антибіотик потрібен вам. Зверніться до лікаря на прийом за консультацією.

  • Міф 4: Прийом антибіотиків – мій вибір та відповідальність

Правда: Насправді кожна пігулка антибіотиків, яка застосовується без відповідних підстав, має глобальний вплив. Нераціональне застосування ліків стимулює розвиток антибіотикорезистентності, тобто бактерії стають стійкими до антибіотиків. Невдовзі це може призвести до того, що інфекційні хвороби, від яких наразі швидко і без наслідків лікують антибіотиками, можуть стати смертельно небезпечними для великої кількості людей.

Перейти до вмісту